Vyhľadávanie

Meniny

Včera: Félix
Dnes: Elvíra
Zajtra: Cecília
Pozajtra: Klement

Prihláseniewww.greckokatolici.sk ŽIVOT FARNOSTI Oznamy Referendum podporuje aj pápež František
Referendum podporuje aj pápež František E-mail
Napísal Administrátor   
Piatok, 06 Február 2015 08:18

Pápež František podporuje referendum za ochranu rodiny. 

Aký je náš postoj voči Bohu a Cirkvi,

tak ho vyjadrujeme v referende za ochranu rodiny!

 

 Svätý Otec sa počas rannej omše vo Vatikáne vyjadril, že mu situácia na Slovensku nie je ľahostajná a povzbudil ľudí k odvahe pri podpore rodiny.

sv.otec František k referendu 2015

 

 Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech. Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle. Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov. Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.  

Mt 10,26-33

 

Svätej omše v Dome sv. Marty vo Vatikáne sa zúčastnila skupina Slovákov, ktorí sa podieľajú na živote Slovenskej katolíckej misie v Ríme (SKM). Podľa Vatikánskeho rozhlasu pápež František ocenil ich prínos a prejavil radosť z účasti na živote Rímskej diecézy. Zároveň vyzdvihol úsilie o ochranu hodnoty rodiny v súvislosti s nastávajúcim referendom.

Slováci ostali prekvapení

„Povedal, že sme odvážny národ, že v týchto chvíľach bojujeme za rodinné práva na Slovensku,“ informovala o pápežových slovách Lucia Majerčáková, ktorá sa zúčastnila rannej omše. Podľa ďalšieho z prítomných, Františka Fudályho, pápež v osobnom rozhovore hovoril o potrebe uvedomiť si, že nejde len o podporu rodiny, ale že sa začal boj proti totalite ideológie.

„Stretnutie so Svätým Otcom má vždy vážnosť a nesie so sebou aj záväzok. V úvode rannej liturgie nás prekvapil tým, že sleduje situáciu okolo rodín na Slovensku. Tento stav mu nie je ľahostajný,“ povedal pre Postoy.sk správca SKM Ľubomír Majtán, ktorý ho na konci stretnutia uistil o modlitbách Slovákov.„Zároveň som ho poprosil, aby sa aj on modlil za náš národ, najmä za naše rodiny,“ dodal Majtán.

Z pápežových slov bol prekvapený aj kňaz Košickej arcidiecézy Matúš Imrich. "Po tom, čo Svätý Otec prišiel k oltáru, privítal Slovákov približne týmito slovami: ,Vítam dnes otca Ľubomíra so slovenskou komunitou. Slovensko v týchto dňoch odvážne bojuje za ochranu rodiny´," povedal Imrich a dodal: "V mysli mi ostali zapísané práve tieto tri slová: odvaha, zápas a rodina."

 

Zdroj článku

Posledná úprava Sobota, 07 Február 2015 17:00
 

Archív článkov

Najčítanejšie

Vitajte !

Pripojenie z: 54.196.190.32, 54.196.190.32

Pripojených:

Máme online 62 hostí 

© Gréckokatolícka cirkev, farnosť Svidník-Záhradná
© and edit. Ing.Peter Kuderjavy,PhD.,Ing.Paed.IGIP
2007-2018